Wiele osób korzystających z pożyczek zdążyło się przekonać, że nietrudno jest trafić do specjalnych baz dłużników, zbudowanych na potrzeby banków. Wpis do wymienionych rejestrów możliwy jest nawet po opóźnieniu płatności raty kredytu o kilka dni, co w przyszłości dyskwalifikuje człowieka, gdy chodzi o wnioskowanie o kredyt w banku. Na szczęście powstały organizacje, które zdecydowały się na formę przekazywania gotówki, jaką jest pożyczka online bez BIK. Dzięki temu nawet, gdy nasza historia kredytowa nie prezentuje się nieskazitelnie mamy możliwość otrzymania interesującej nas kwoty pieniężnej. Co warto wiedzieć na ten temat?

Czym jest BIK?

BIK to nic innego, jak Biuro Informacji Kredytowej. Organizacja ta skupia w sobie informacje na temat historii kredytowej klientów banków. Dane te są dostępne dla instytucji udzielających pożyczek, przez co te z chęcią sprawdzają wnioskującego pod kątem terminowości spłaty zobowiązań. BIK nie musi być jednak podstawą do decyzji o udzieleniu pożyczki, ponieważ często klienci banków wpadają do rejestru nawet po kilkudniowych opóźnieniach w spłacie. Do rejestru bardzo łatwo jest się dostać, niestety ciężej jest z usunięciem historii kredytowej. Właśnie dlatego powstała pożyczka online bez BIK .

Twoja pożyczka online bez BIK

Pozyskanie dodatkowego źródła gotówki jest możliwe przez Internet, a więc bez wychodzenia z domu. Wniosek online składany jest bezpośrednio w jednostce finansowej, a decyzja przychodzi do interesanta drogą internetową. Do uzyskania pieniędzy potrzebny jest najczęściej jedynie dowód osobisty, który stanowi podstawę rozpoczęcia procedury pożyczkowej.